Robtom – wynajem rusztowań

Na większości placów budowy i w trakcie prac konserwacyjnych potrzebne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie jest pokaźną częścią kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Po pierwsze powinniśmy zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej korzystną opcją jest wybranie firmy, której usługi są na tyle kompleksowe, żeby nie angażować dwóch czy trzech różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza redukcję wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki temu nie będzie powodu, aby martwić się o jakikolwiek element powiązany z pracami, w tym transport rusztowań na własną rękę. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi przy pracach elewacyjnych.

Ważnym kryterium wyboru firmy, której domeną jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, wydaje się stopień wykwalifikowania jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na budowach będą stawiać konstrukcję. Z fachowcami powinniśmy mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z przedsiębiorstwem: od początku, aż po przekazanie protokołu odbioru, stworzonego przez pracownika z odpowiednimi uprawnieniami. Poza tym, w toku dzierżawy będziemy kontaktować się z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Doświadczone firmy w branży oferują również fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak tylko jedna strona sprawy. Drugą są prawidłowo dobrane elementy oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić okresowe przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają dużego znaczenia. Jest jednak inaczej. Przykładowo, obecnie szeroko używane są rusztowania aluminiowe, charakteryzujące się odpornością oraz lekkością. Należą do nich na przykład rusztowania Plettac lub Layher – produkty naprawdę renomowanych liderów rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań prawidłowo je konserwuje oraz przeprowadza przeglądy, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w trudnych warunkach. Oprócz tego, systemy znanych firm zazwyczaj są „przyjazne w montażu”, a to wpływa na prędkość robót.

Następną cechą dobrego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest trzymanie się terminów. Każda osoba działająca w firmie budowlanej dobrze wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na wymierne straty i nerwowość wokół inwestycji. Dlatego uznane firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie dopuszczają do lekceważenia uzgodnionych terminów. Ich pracownicy rozumieją, że powinni skonstruować realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona nie naraża się na straty będące wynikiem opóźnień.

Montaż rusztowań powinien również odbywać się szybko. Wpływa na to fachowość wykonawcy, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Warto podkreślić, że niektóre z firm (np. Plettac) szacują, ile metrów kwadratowych może kosztować specjalista. Rozbieżności są jednak bardzo szerokie, dlatego, że każda budowa różni się od innych. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzony zgodnie z harmonogramem, szybko i sprawnie, tak, żeby nie hamować kolejnych prac.

Prawda jest taka, że rusztowania używane są w bardzo różnych sytuacjach, a wznoszenie wysokościowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Dobra firma jest w stanie docenić każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy umożliwić renowację sufitu w wysokiej hali. Docenia również lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM
Ogrodowa 55a
Pyrzyce 74-200
Telefon: + 48 506 023 511
https://www.robtomspzoo.com/