Stalowe drzwi płaszczowe

Drzwi stalowe płaszczowe–jak wybrać?

Drzwi stalowe płaszczowe stosuje się przede wszystkim jako drzwi zewnętrzne. Spotkacie je na klatkach schodowych, w halach przemysłowych, czy też jako drzwi przeciwpożarowe. Czym kierować się przy wyborze tego typu drzwi, jakie są ich zalety? Zobaczmy.

Zastosowanie stalowych drzwi płaszczowych

Stalowe drzwi płaszczowe wykonuje się z arkuszy blachy, a ich krawędzie odpowiednio się profiluje. Mogą być drzwiami jedno- lub dwuskrzydłowymi. Z reguły nie ma też problemu z ich dostosowaniem do własnych potrzeb. Mogą otwierać się w różnych kierunkach, nie ma również przeszkód w uzyskaniu na nich różnych kolorów pokrycia. Szeroko stosuje się je jako drzwi do piwnic, kotłowni, magazynów, a także jako drzwi zewnętrzne do klatek schodowych i mieszkań. Są one więc dość uniwersalne. Nawet osoby, które nie mają rozeznania technicznego i nie miały dotąd pojęcia o istnieniu tego typu drzwi, z pewnością miały już okazję z nich korzystać w przestrzeni publicznej.

Funkcjonalność drzwi płaszczowych

Co sprawia, że stalowe drzwi płaszczowe są tak chętnie wykorzystywane w roli drzwi mających zabezpieczyć dane pomieszczenie, czy drzwi magazynowych, technicznych? Takie zastosowanie sugeruje, że powinny one odznaczać się solidnością, dużą wytrzymałością i powinny być bezpieczne dla użytkowników. W rzeczywistości właśnie tak jest i to jest powodem tego, że spotykamy je w takich, a nie innych miejscach. Zastosowanie materiałów, z których się je tworzy oraz coraz częściej różnych dodatkowych rozwiązań technicznych sprawia, że stalowe drzwi płaszczowe wyróżniają się właśnie bardzo solidną konstrukcją. Są też wyjątkowo odporne na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne, co pozwala je zastosować jako drzwi zewnętrzne, o czym zdążyliśmy już wspomnieć powyżej. Drzwi stalowe płaszczowe można też wyposażyć we wszystkie niezbędne rozwiązania, aby móc użyć ich jako drzwi przeciwpożarowych lub antywłamaniowych. Co również ważne dla wielu użytkowników, technologia pozwala na bardzo estetyczne wykonanie takich drzwi i wykorzystanie wielu różnych rodzajów wzorów. Oprócz tego, że drzwi stalowe płaszczowe będą zatem wytrzymałe, nie oszpecą żadnego pomieszczenia oraz przestrzeni i dobierzecie je łatwo według własnych upodobań.

Teraz już wiecie, kiedy warto sięgnąć właśnie po drzwi stalowe płaszczowe. Nie ma wątpliwości, że warto, ponieważ łączą one w sobie wiele cech, które będą przydatne w miejscu, gdzie chcemy drzwi zamontować.